24 természeti szépség Magyarországon
Mielőtt külföldre utazunk, érdemes lehet megismerni Magyarországot. Gondolok itt a természeti látnivalókra vagy az épített környezetre egyaránt, hiszen rengeteg csodálatos hellyel büszkélkedhetünk magyarként. Most egy 24 helyszínből álló válogatást készítettem azokról a természeti szépségekről, ahova feltétlenül el kell látogatni egyszer.
1. Kékestető
Az egyik legklasszikusabb látnivaló, de kétség kívül megéri megnézni. Vezetett és szabad túrán is megismerkedhetünk a természettel, aminek a végállomása lehet a kilátó, ahonnan megcsodálhatjuk a panorámát.
2. Tapolca
A tapolcai tavas barlangban lehetőségünk van csónakázni a tavon és a felújított komplexumnak köszönhetően akár családok, párok vagy barátok is egyaránt élvezhetik az érdekes programokat.
3. Aggteleki cseppkőbarlang
Akár barlangi, akár felszíni túrákra is van lehetőség. Hosszabb, rövidebb, könnyebb, nehezebb túrák egyaránt választhatók a programok közül.
4. Tihany
A tihanyi őslevendulás immár 50 éve vonzza a turistákat, hiszen a Csúcs-hegy oldala minden június végén lilába borul, ami előtt szívesen készítenek fényképeket az emberek.
5. Szalajka völgy
Ha itt járunk, feltétlen meg kell nézni akár a Fátyol-vízesést, erdei múzeumot, akár az Istállós-kői-barlangot. Szintén remek időtöltés családoknak, osztályoknak, pároknak.
6. Egerszalók
Az egerszalóki sóhegy vagy sódomb a mélyből feltörő hévízforrásnak köszönhető, hiszen az által tudott lerakódni a közel 1200 négyzetméteres mészkőlerakódás.
7. Mátrafüred
A tó átlagosan 1 méter mély, csónakázni lehet rajta, horgászni, de érdemes lehet csak sétálni a partján, leülni a padra és csodálni a természetet.
8. Rám-szakadék
Ha ezt a gyönyörű területet szeretnénk felfedezni, a Visegrádi-hegységben kell keresnünk, ahol lehetőségünk van különböző túrákat tenni. Maga a hegy vulkáni tevékenység során keletkezett és a szurdokvölgy magassága a 35 métert is eléri, szélessége ugyanakkor néha a 3 métert is alig.
9. Rudabánya
Habár nagyon gyönyörű és különleges, nagyon veszélyes is egyben a Rudabányán található bányató. Mintegy 300 méter széles, mélysége pedig néhol a 60 métert is eléri. Fürdeni egész évben tilos benne, ugyanis hirtelen mélyül és veszélyes sziklák vannak a vízfelszín alatt.
10. Somoskő
A szlovák-magyar határnál található ez a különleges, vulkanikus eredetű képződmény, ami orgonasípokra hasonlít. A bazaltoszlopok magassága a 8-9 métert is elérheti.
11. Csobánka: Dera-szurdok
Romantikus séták, extrém biciklizések tökéletes helyszíne lehet a Dera-szurdok. Keskeny kis hidak segítik a túrázók átkelését, pihenésképpen pedig akár még szalonnasütésre van lehetőség a kijelölt pihenőhelyeken.
12. Budapest: Molnár János-barlang
A barlangrendszer a Budai-hegységben található, aminek 2 bejáratán lehet megközelíteni a barlangot. Van egy szárazföldi a Malom-tó felett és egy pedig a vízszint alatt. Akár gyalogosan, akár búvárkodva is lehetőség van a barlang megtekintésére.
13. Fülöpháza
A Kiskunsági Nemzeti Parkban található, Fülöpházán a futóhomok, futóbucka. A homokról azt érdemes tudni, hogy az Ős-Duna hordalékkúpjainkat maradványa és ahogy a Duna elhagyta a területet, lehetőséget adott a homoknak, hogy a szél által felhalmozódhasson, ezáltal kicsit sivatagi hangulatot adva a magyar tájnak.
14. Szomolya
Szomolya központjától nyugati irányban található a 8 nagyobb, fülkékkel teli szikla. A fülkék keletkezéséről, használatáról, céljáról rengeteg feltevés született már.
15. Domoszló
A szurdok 700 méter hosszú, néhol a 15 méteres magasságot is eléri, valamint számos védett növényt találhatunk itt.
16. Balatonfelvidék
Kialakulását tekintve az egykori, tenger alatti vulkáni tevékenység hatására jött létre. Eredetileg ezek a hegyek szigethegyként emelkedtek ki a Pannon-tengerből, így azt mutatja meg, hol lehetett a szárazföldi felszín.
17. Pákozd
Egy 8 km-es pákozdi körtúra keretében meg is tekinthetők az ingókövek. A túra 2,5 óra alatt letudható, de ha esetleg bicajozni szeretnénk inkább, a közelben fut a Velencei-tavat megkerülő kerékpárút, ami szintén remek kikapcsolódási lehetőséget kínál az ide látogatóknak.
18. Alcsút
Ha ellátogatunk Alcsútra, 7 hóvirágfajból 24 fajtával találkozhatunk, habár ember legyen a talpán, aki megkülönbözteti őket. Arra érdemes figyelni, hogy egyet sem szabad letépni, hiszen 2005 óta védett növény, eszmei értéke 10.000 Ft és súlyos bírságra lehet számítani a leszakítása esetén.
19. Bihari-sík
Szintén egy természetvédelmi terület, ahol számos védett állat és növény található meg, ugyanakkor kultúrtörténeti és néprajzi értékeket is találhatunk. De ezeken kívül még különböző régészeti lelőhelyeket is találhatunk, így ez a terület is kiváló utazási célpont lehet.
20. Megyer-hegyi tengerszem
Habár eredetileg malomkőbánya volt, így az ember munkája, mégis a természet által néz most ki így, hiszen az esővíz töltötte fel ezt a gyönyörű természeti képződményt. A tó legmélyebb része 6,5 méter mélyen található és víztükörtől, mintegy 70 méter magasságban van a sziklafalak teteje. Tanösvényen körbejárható és egy sziklafolyosón még a víztükör is megközelíthető.
21. Tata
A tatai Derítő-tó egy horgásztó, ahol nem mindennapi méretű halakat lehet fogni. Ez is ember által kialakított, ugyanakkor festői táj, ezért gondoltam, hogy helye van a felsorolásban. Kikapcsolódást tekintve szintén jó program kicsiknek, nagyoknak, fiúknak, lányoknak. Ameddig a fiúk horgásznak, a lányok körbe járhatják a tavat, fényképeket készíthetnek.
22. Kazár
A kazári riolittufák mintegy 20 millió éve keletkeztek, olyan ritkák, hogy a világon is körülbelül 6 hely van, ahol fellelhetők. Mátraszele irányából közelíthető meg, túra útvonalakon keresztül bejárhatjuk a területet.
23. Lillafüred
Túrázhatunk a tavat körülölelő túraútvonalon vagy csónakázhatunk, vízibiciklizhetünk a tavon, egy biztos, hogy gyönyörű tájban gyönyörködhetünk!
24. Ilona-völgyi vízesés
Magyarországon ez a legmagasabb szintkülönbséggel rendelkező természetes vízesés, zuhatag. Szintén kiváló túraútvonalak találhatók itt, akár családostól látogatható.
Ha esetleg nem tudnád, hol is keresd térképen ezeket a helyeket, a biztonság kedvéért összeállítottam egy TÉRKÉPET, hogy melyik természeti szépséget, hol találod.
Ha jártál már valamelyik helyen, oszt meg velem és a többiekkel a tapasztalataidat, ha pedig lenne még olyan magyarországi hely, ami nem került említésre, írj egy kommentet, hogy mások is tudjanak róla!
Ha szeretnél még olvasni tőlem
Egyetem. Menni vagy nem menni?
4 film, amitől úgy érzed, minden lehetséges
Elérhetőségek:
E-mail: bettipuskas.blog@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/bettiszerint/
Instagram: https://www.instagram.com/puskas.bettina/
Pinterest: https://hu.pinterest.com/pusbetaa/